See horse racing information like never before.

Trainer Index

Venue: Vaal
Date: Tuesday, 24 November 2020
Trainer(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
Jockey
[Collapse] Alec Laird
 11 IMPERIAL DUKE 1 13:151400mMdn Plate12S'Manga Khumalo
 12 IRISH RAIN 1 13:151400mMdn Plate5Brian Nyawo
 5 ON BROADWAY 3 14:301600mMdn Plate8S'Manga Khumalo
 2 ELECTRA FLYING 4 15:002000mMdn HCP3Collen Storey
 1 FANTASTICAL 8 17:001600mMR 72 HCP11S'Manga Khumalo
[Collapse] Ashley Fortune
 18 CYCLOPS JACK 1 13:151400mMdn Plate11Craig Bantam
 4 TAHITIAN ORANA 5 15:301800mMR 100 HCP5Calvin Habib
 1 FUNKY MUSIC 6 16:001800m? Stakes10Calvin Habib
[Collapse] Barend Botes
 5 FLY NORTH 6 16:001800m? Stakes4Chase Maujean
 12 PASSION PEACH 6 16:001800m? Stakes2Muzi Yeni
 7 GET SET 8 17:001600mMR 72 HCP12Chase Maujean
[Collapse] Brett Webber
 3 IN THE GAME 6 16:001800m? Stakes1Denis Schwarz
 4 RABIA THE REBEL 6 16:001800m? Stakes13Hennie Greyling
 10 PUCKER UP 6 16:001800m? Stakes11S'Manga Khumalo
 13 PICCADILLY SQUARE 6 16:001800m? Stakes12Nathan Klink
[Collapse] Bridget Stidolph
 17 JACKHAMMER 1 13:151400mMdn Plate8Gavin Lerena
[Collapse] Candice Dawson
 5 INDY GO 2 13:501400mGrad Plate4Gavin Lerena
 5 EPIC DREAM 7 16:301200mMR 96 HCP3Denis Schwarz
[Collapse] Chris Erasmus
 2 QUATTRO PASSI 2 13:501400mGrad Plate1Piere Strydom
 1 FORT ALADO 4 15:002000mMdn HCP12Piere Strydom
 17 MOVIE AWARD 8 17:001600mMR 72 HCP2M Mjoka
[Collapse] Clinton Binda
 9 PURPLE MAGIC 1 13:151400mMdn Plate7Muzi Yeni
[Collapse] Coenie de Beer
 8 FOREST PHOENIX 4 15:002000mMdn HCP6Calvin Habib
[Collapse] Corne Spies
 1 NUMBERNINETYNINE 1 13:151400mMdn Plate10Craig Zackey
 3 POMEGRANATE 1 13:151400mMdn Plate9Chase Maujean
 8 JACALAC 1 13:151400mMdn Plate1Piere Strydom
 13 MCEBISI 1 13:151400mMdn Plate13Sherman Brown
 10 SUCCESS STORY 3 14:301600mMdn Plate12Hennie Greyling
 2 SNOW PALACE 5 15:301800mMR 100 HCP4Warren Kennedy
 7 BOUNCING TIGGER 6 16:001800m? Stakes9Craig Zackey
 7 SINGFONICO 7 16:301200mMR 96 HCP8Hennie Greyling
[Collapse] David Nieuwenhuizen
 11 PLUM FIELD 6 16:001800m? Stakes6Warren Kennedy
 14 HOTTENTOTS HOLLAND 8 17:001600mMR 72 HCP7Nathan Klink
[Collapse] Dorrie Sham
 2 FSQUADRON 6 16:001800m? Stakes3Piere Strydom
[Collapse] Fabian Habib
 15 KISUMU 8 17:001600mMR 72 HCP13Cole Dicken
[Collapse] Gary Alexander
 9 RIZZOLI 4 15:002000mMdn HCP2Luke Ferraris
 6 JUST KIDDING 5 15:301800mMR 100 HCP2Luke Ferraris
[Collapse] Gokhan Terzi
 5 WILD HERITAGE 4 15:002000mMdn HCP9Gavin Lerena
[Collapse] Grant Maroun
 4 DOUBLE 'O' EIGHT 7 16:301200mMR 96 HCP6Piere Strydom
[Collapse] H van der Westhuizen
 16 OUR BISCUIT 8 17:001600mMR 72 HCP1Jeffery Syster
[Collapse] Joe Soma
 14 SUGAR COATED SMILE 3 14:301600mMdn Plate7Gavin Lerena
 3 ROCKPAPERSCISSORS 4 15:002000mMdn HCP7Muzi Yeni
 6 ARTISAN 6 16:001800m? Stakes8Collen Storey
[Collapse] Lucky Houdalakis
 12 DUTCHESSBURNEDETTE 3 14:301600mMdn Plate9Craig Zackey
 3 TWICE THE ACT 8 17:001600mMR 72 HCP4Craig Zackey
[Collapse] M G Azzie/A A Azzie
 2 FLOWER SEASON 3 14:301600mMdn Plate3Nathan Klink
 3 ANGEL'S POWER 7 16:301200mMR 96 HCP1Warren Kennedy
 10 VISIWAY 7 16:301200mMR 96 HCP5S'Manga Khumalo
 6 READYSETGLO 8 17:001600mMR 72 HCP5Piere Strydom
[Collapse] Mike de Kock
 15 SUGARLICIOUS 3 14:301600mMdn Plate15Brian Nyawo
 1 POMANDER 5 15:301800mMR 100 HCP1Philasande Mxoli
[Collapse] P P Labuschagne
 10 THE BOOGEYMAN 4 15:002000mMdn HCP5Denis Schwarz
[Collapse] P P Vermeulen
 6 AFRICAN STAR 3 14:301600mMdn Plate1Collen Storey
[Collapse] Paul Matchett
 6 WHISKYTANGOFOXTROT 2 13:501400mGrad Plate6Muzi Yeni
 4 COTOPAXI 3 14:301600mMdn Plate13Calvin Habib
 17 DAX 3 14:301600mMdn Plate6Kabelo Matsunyane
 4 ANOTHER PENNY 4 15:002000mMdn HCP10Lyle Hewitson
 5 LILY BLUE 5 15:301800mMR 100 HCP6Muzi Yeni
 11 BURNT JASPER 8 17:001600mMR 72 HCP9Calvin Habib
 13 MY ELUSIVE 8 17:001600mMR 72 HCP10Jarryd Penny
[Collapse] Paul Peter
 4 CONVEXITY 1 13:151400mMdn Plate2Luke Ferraris
 13 SABRINA FAIRCHILD 3 14:301600mMdn Plate4Warren Kennedy
 11 BALL ROLLING 4 15:002000mMdn HCP8Neo Qaule
[Collapse] Roy Magner
 8 STATE TROOPER 7 16:301200mMR 96 HCP2Kabelo Matsunyane
[Collapse] Scott Kenny
 9 TRIPLE GODESS 3 14:301600mMdn Plate11Muzi Yeni
[Collapse] Sean Tarry
 16 TRACK COMMANDER 1 13:151400mMdn Plate4Lyle Hewitson
 1 PUTONTHEREDLIGHT 2 13:501400mGrad Plate5Luke Ferraris
 3 ROCK THE GLOBE 2 13:501400mGrad Plate2Lyle Hewitson
 11 BEBOP 3 14:301600mMdn Plate10Lyle Hewitson
 8 LAINSBERG BLUE 6 16:001800m? Stakes7Lyle Hewitson
 6 RIVONIA BOULEVARD 7 16:301200mMR 96 HCP4Luke Ferraris
[Collapse] St John Gray
 5 MAGOKORO 1 13:151400mMdn Plate6Callan Murray
 3 BEDOUIN BRIDE 3 14:301600mMdn Plate14Callan Murray
 7 ELECTRIC BOOTS 3 14:301600mMdn Plate2Luke Ferraris
 12 CAPTAIN CUPID 4 15:002000mMdn HCP11S'Manga Khumalo
 9 HOLY MAN 7 16:301200mMR 96 HCP7Callan Murray
 9 MAKE A PENNY 8 17:001600mMR 72 HCP8Warren Kennedy
 12 FEATHER THE NEST 8 17:001600mMR 72 HCP6Lyle Hewitson
[Collapse] Stephanus Botha
 8 MODE 3 14:301600mMdn Plate5Piere Strydom
[Collapse] Stephen Moffatt
 14 PASSING SHOT 1 13:151400mMdn Plate3Denis Schwarz
 3 ROUGE ALLURE 5 15:301800mMR 100 HCP3Gavin Lerena
[Collapse] Tony Nassif
 13 HAGRID 4 15:002000mMdn HCP1Cole Dicken
 5 CONSOL QUEEN 8 17:001600mMR 72 HCP3Luke Ferraris
[Collapse] Tyrone Zackey
 4 GONNAFLY 2 13:501400mGrad Plate3Philasande Mxoli
 6 ROYAL SIEGE 4 15:002000mMdn HCP4Philasande Mxoli
 9 SO LONG SPRING 6 16:001800m? Stakes5Philasande Mxoli
Page 1 of 1 (119 items)Prev[1]Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.