See horse racing information like never before.

Trainer Index

Venue: Vaal
Date: Thursday, 02 July 2020
Trainer(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
Jockey
[Collapse] Alec Laird
 16 KINTALA 1 12:501800mMdn Plate12Lusindiso Matwa
 16 ON BROADWAY 4 14:301800mMdn Plate3S'Manga Khumalo
 5 CURIOUS 8 16:301450mMR 72 HCP3S'Manga Khumalo
[Collapse] Ashley Fortune
 11 EUROTEC 2 13:251000mMdn Plate13S'Manga Khumalo
 5 ARABELLA QUEEN 3 13:551000mMdn Plate4Luke Ferraris
 11 LAETITIA'S ANGEL 3 13:551000mMdn Plate11S'Manga Khumalo
 12 STARRY MESSENGER 4 14:301800mMdn Plate1Craig Bantam
 15 OLYMPIC DESTINY 4 14:301800mMdn Plate14J Sampson
 8 BELLAGIO KING 5 15:002000mMR 76 HCP9Luke Ferraris
 9 CAPETOWN AFFAIR 5 15:002000mMR 76 HCP14Piere Strydom
 3 ENCRYPTION 7 16:001600mMR 76 HCP10Cole Dicken
[Collapse] Bill Human
 9 SENOR TIGER 2 13:251000mMdn Plate7Mathew Thackeray
 9 VENUS FLYTRAP 4 14:301800mMdn Plate11Calvin Habib
 10 IRON BORN 6 15:302000mMR 93 HCP3Calvin Habib
 12 SHORT SKIRT FLIRT 6 15:302000mMR 93 HCP7Jeffery Syster
 9 LADY SECRET 7 16:001600mMR 76 HCP13Hennie Greyling
 13 SHORT AND SWEET 8 16:301450mMR 72 HCP10Jeffery Syster
 5 BOLD MATADOR 9 17:001450mMR 72 HCP13Sherman Brown
 7 SECRET DYNASTY 9 17:001450mMR 72 HCP17Nathan Klink
[Collapse] Brett Webber
 8 KAPAMA 7 16:001600mMR 76 HCP2Nathan Klink
 13 PICCADILLY SQUARE 7 16:001600mMR 76 HCP1Piere Strydom
 14 PUCKER UP 7 16:001600mMR 76 HCP4Kabelo Matsunyane
 1 WRITTEN IN STONE 8 16:301450mMR 72 HCP14Nathan Klink
[Collapse] Candice Dawson
 4 SAVIOUR 2 13:251000mMdn Plate3Denis Schwarz
 8 SOVEREIGNTY 3 13:551000mMdn Plate6Denis Schwarz
 4 IDEAL DAY 8 16:301450mMR 72 HCP8Denis Schwarz
[Collapse] Chris Erasmus
 12 JACKMAN 8 16:301450mMR 72 HCP6Calvin Habib
 6 LIQUIDITY 9 17:001450mMR 72 HCP10Calvin Habib
[Collapse] Chris Jonker
 2 RACING MAN 2 13:251000mMdn Plate6Cole Dicken
 5 INCOME DOLLAR 2 13:251000mMdn Plate9Philasande Mxoli
 5 OYSTER KING 5 15:002000mMR 76 HCP7S'Manga Khumalo
[Collapse] Clinton Binda
 10 STATE PROPERTY 2 13:251000mMdn Plate2Craig Bantam
 4 AFRIEL 3 13:551000mMdn Plate12Craig Bantam
 9 BAHLEBONKE 3 13:551000mMdn Plate3Jeffery Syster
[Collapse] Corne Spies
 2 MAZARI 5 15:002000mMR 76 HCP11Sherman Brown
 3 BABY LETS MAMBO 5 15:002000mMR 76 HCP1J Sampson
 11 MISS KHALIFA 7 16:001600mMR 76 HCP11Chase Maujean
 2 LOUVAIN 8 16:301450mMR 72 HCP1Deon Sampson
 11 BOUNCING TIGGER 8 16:301450mMR 72 HCP16J Greyling
 8 CAPTAIN MORGANE 9 17:001450mMR 72 HCP16Hennie Greyling
 12 THE BRASS WAY 9 17:001450mMR 72 HCP7Deon Sampson
[Collapse] David Nieuwenhuizen
 7 STORMY WINTER 6 15:302000mMR 93 HCP6Luke Ferraris
 11 HIT FOR SIX 6 15:302000mMR 93 HCP2Cole Dicken
[Collapse] Dennis Cason
 2 INCOGNITO 3 13:551000mMdn Plate9Piere Strydom
 6 OUT OF THE RAINBOW 8 16:301450mMR 72 HCP11Tejash Juglall
[Collapse] Dianne Stenger
 7 IRVINE 2 13:251000mMdn Plate10Devin Habib
[Collapse] Erico Verdonese
 10 LIGHTNING ROCK 7 16:001600mMR 76 HCP5Jeffery Syster
[Collapse] Fabian Habib
 11 PACIFIC DREAM 1 12:501800mMdn Plate11Chamu Mabaya
 14 TWIST AND TWIRL 3 13:551000mMdn Plate2Philasande Mxoli
 1 DAPHNE DU MAURIER 4 14:301800mMdn Plate12Denis Schwarz
 6 MACULATE 4 14:301800mMdn Plate5Brian Nyawo
 10 CORRIDO 5 15:002000mMR 76 HCP12Kabelo Matsunyane
 12 PALACE GREEN 5 15:002000mMR 76 HCP10Raymond Danielson
 5 OUR MAN IN HAVANA 6 15:302000mMR 93 HCP8Raymond Danielson
 3 WAQAAS (AUS) 8 16:301450mMR 72 HCP9Piere Strydom
 2 TOP LINE 9 17:001450mMR 72 HCP3Diego De Gouveia
[Collapse] Gary Alexander
 8 ZEAL AND ZEST 6 15:302000mMR 93 HCP9Denis Schwarz
 3 LIBERADO (NZ) 9 17:001450mMR 72 HCP5Denis Schwarz
[Collapse] Geoff Woodruff
 5 VETRI VEL 1 12:501800mMdn Plate5Daniel Baase
 4 THERAVADA 9 17:001450mMR 72 HCP6D L Habib
[Collapse] Gerald C Walker
 3 SUNBURST 2 13:251000mMdn Plate1Marco V'Rensburg
 14 WATCHING CLOSELY 4 14:301800mMdn Plate7Kabelo Matsunyane
[Collapse] Grant Maroun
 1 ARRAN 2 13:251000mMdn Plate8Piere Strydom
 12 TOMBOLA 7 16:001600mMR 76 HCP8S'Manga Khumalo
[Collapse] H van der Westhuizen
 6 JET CAT 2 13:251000mMdn Plate4Hennie Greyling
[Collapse] Heather E Adamson
 3 MAY QUEEN 3 13:551000mMdn Plate5Hennie Greyling
[Collapse] J A Janse van Vuuren
 13 TRUE SANGUE 3 13:551000mMdn Plate13Chase Maujean
[Collapse] Joe Soma
 6 HELLO HAPPINESS 3 13:551000mMdn Plate7Sherman Brown
 2 DOUBLE HEARTS 4 14:301800mMdn Plate6Luke Ferraris
 6 AFRICAN ADVENTURE 5 15:002000mMR 76 HCP6D L Habib
 9 MAROON BELLS 6 15:302000mMR 93 HCP10Philasande Mxoli
[Collapse] Lucky Houdalakis
 10 FANTASY FLOWER 3 13:551000mMdn Plate8Marco V'Rensburg
 4 LORD MELBOURNE 5 15:002000mMR 76 HCP2Marco V'Rensburg
 5 OLIVINE 7 16:001600mMR 76 HCP6Marco V'Rensburg
 1 TREND MASTER 9 17:001450mMR 72 HCP14Marco V'Rensburg
[Collapse] M G Azzie/A A Azzie
 4 NUMERICAL 1 12:501800mMdn Plate4Xolani Ngcobo
 6 SOLDIERS SONG 1 12:501800mMdn Plate7Vusunzi Sithetho
[Collapse] M Mahiakola
 8 MOUNTAIN ROCK 2 13:251000mMdn Plate5Brian Nyawo
[Collapse] P P Labuschagne
 10 ABBY GAIL 4 14:301800mMdn Plate10Cole Dicken
 11 INTIMIDATE 4 14:301800mMdn Plate4Jeffery Syster
[Collapse] Paul Matchett
 9 STREET FLYER (AUS) 8 16:301450mMR 72 HCP12Cole Dicken
 10 NOW AND FOREVER 8 16:301450mMR 72 HCP4Kabelo Matsunyane
 9 PRIVATE RULER 9 17:001450mMR 72 HCP9Kabelo Matsunyane
 14 FREE DEAL 9 17:001450mMR 72 HCP2Philasande Mxoli
[Collapse] Paul Peter
 1 PETERSHAM 1 12:501800mMdn Plate3Tshepiso Matsoele
 13 BLUE MOON CITY 1 12:501800mMdn Plate10Phenisile Mongqawa
 14 WATUSI 1 12:501800mMdn Plate14Lwandile Majenge
 13 NICARAGUA 2 13:251000mMdn Plate11Chase Maujean
 15 THEATRE OF DREAMS 3 13:551000mMdn Plate1C F Dicken
 13 SACRED LOTUS 4 14:301800mMdn Plate13Chase Maujean
 1 DEFY GRAVITY 5 15:002000mMR 76 HCP8Calvin Habib
 1 ELUSIVE FORCE 7 16:001600mMR 76 HCP3Raymond Danielson
 2 CRIME SCENE 7 16:001600mMR 76 HCP9Diego De Gouveia
 14 MELCHIZEDEK 8 16:301450mMR 72 HCP15Chase Maujean
[Collapse] Robbie Sage
 9 FRITZ 1 12:501800mMdn Plate8Joe Gwingwizha
[Collapse] Roy Magner
 12 MARENGO 2 13:251000mMdn Plate12Collen Storey
 1 CAERPHILLY 3 13:551000mMdn Plate10Raymond Danielson
 8 SHORTSTOP 8 16:301450mMR 72 HCP7Raymond Danielson
 11 SWEET TRIAL 9 17:001450mMR 72 HCP4Raymond Danielson
 13 THE MAKWAKKERS 9 17:001450mMR 72 HCP12Piere Strydom
[Collapse] Sean Tarry
 6 ON MY MIND 6 15:302000mMR 93 HCP4Tejash Juglall
 7 FORTUNA DORO 7 16:001600mMR 76 HCP7Luke Ferraris
[Collapse] St John Gray
 3 CAPPELLA MAGNA 1 12:501800mMdn Plate9Thomas Ncume
 10 MAROUN'S PENNY 1 12:501800mMdn Plate6Goodman Fundile Dadamasi
 8 NABEELA 4 14:301800mMdn Plate9Piere Strydom
 2 CHRISTOPHER ROBIN 6 15:302000mMR 93 HCP1Piere Strydom
 6 STRADA STATALE 7 16:001600mMR 76 HCP12Sherman Brown
 10 MIDNIGHT TOP 9 17:001450mMR 72 HCP8S'Manga Khumalo
[Collapse] Stephanus Botha
 8 CITY DEEP 1 12:501800mMdn Plate13Kelly Fisher
 13 KINGS CUP 5 15:002000mMR 76 HCP5Hennie Greyling
[Collapse] Stephen Moffatt
 7 AFRAAD 5 15:002000mMR 76 HCP4Craig Bantam
 15 VIDA AMOROSA 5 15:002000mMR 76 HCP3P Mxoli
 7 STOP FOR NOTHING 8 16:301450mMR 72 HCP2Marco V'Rensburg
[Collapse] Stuart Pettigrew
 4 HIGH AND MIGHTY 4 14:301800mMdn Plate8Nathan Klink
[Collapse] Tyrone Zackey
Page 1 of 2 (156 items)Prev[1]2Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.