See horse racing information like never before.

Jockey Index

Venue: Vaal
Date: Thursday, 26 November 2020
Jockey(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
(Allow)
Trainer
[Collapse] Callan Murray
 9 DUNYAA (AUS) 2 13:551000mMdn Plate7 Mike de Kock
 2 KEEPINGTHEPEACE 4 15:002000mMdn HCP15 Mike de Kock
 1 GIMME HOPE JOHANNA 7 16:301400mMR 86 HCP9 Mike de Kock
[Collapse] Calvin Habib
 6 BOLD LEAH 2 13:551000mMdn Plate11 Ashley Fortune
 4 GILDED HEART 4 15:002000mMdn HCP2 Grant Maroun
 1 CASH TIME 5 15:301800mMR 96 HCP3 Ashley Fortune
[Collapse] Chase Maujean
 17 FAIR 4 15:002000mMdn HCP16 Corne Spies
 5 HOLD YOUR HORSES 6 16:001800mMid Stks9 Craig Mayhew
 6 STARFLASH 8 17:001000mMR 80 HCP6 Barend Botes
[Collapse] Cole Dicken
 3 JUST AS RICH 1 13:201000mMdn Plate3-1.5Stephanus Botha
 13 LIMITLESS 2 13:551000mMdn Plate5-1.5Paul Matchett
 13 GREAT STRATZ 4 15:002000mMdn HCP7-1.5Grant Maroun
 11 TURF MASTER 6 16:001800mMid Stks5-1.5Heather E Adamson
 1 GALACTIC WARRIOR 8 17:001000mMR 80 HCP4-1.5Lucky Houdalakis
[Collapse] Craig Bantam
 17 ASHANTI 2 13:551000mMdn Plate4 Ashley Fortune
[Collapse] Craig Zackey
 2 SONNY QUINN 1 13:201000mMdn Plate4 Dorrie Sham
 1 TUSCAN LIGHT 4 15:002000mMdn HCP1 Gary Alexander
 8 HELLOFARIDE 5 15:301800mMR 96 HCP8 Mike de Kock
 2 SET THE STANDARD 6 16:001800mMid Stks4 Lucky Houdalakis
[Collapse] Denis Schwarz
 7 IMITATION GAME 1 13:201000mMdn Plate9 Candice Dawson
 14 MANHATTAN MAGIC 2 13:551000mMdn Plate8 Roy Magner
 10 AFRAAD 6 16:001800mMid Stks7-+1.0Stephen Moffatt
 7 MIND READER 8 17:001000mMR 80 HCP7 Roy Magner
[Collapse] Deon Sampson
 11 JAM FANCY 1 13:201000mMdn Plate7 Ashley Fortune
 3 OLYMPIC DESTINY 4 15:002000mMdn HCP6 Corne Spies
 6 DECADENT LADY 7 16:301400mMR 86 HCP2 Corne Spies
 9 ROGER THE DODGER 8 17:001000mMR 80 HCP3 Corne Spies
[Collapse] Gavin Lerena
 4 STORMY SEAS 1 13:201000mMdn Plate2 Roy Magner
 2 SHOWDOWN KID 2 13:551000mMdn Plate10 Candice Dawson
 4 MASTER SUPREME 5 15:301800mMR 96 HCP4 Candice Dawson
 3 WAY OF THE WORLD 7 16:301400mMR 86 HCP8 Paul Peter
 4 VAR AGLOW 8 17:001000mMR 80 HCP10 Candice Dawson
[Collapse] Hennie Greyling
 16 REGENCY BALL 2 13:551000mMdn Plate12 Clinton Binda
 4 AXIOS 3 14:301200mGrad Plate2 Corne Spies
 5 MARIGOLD SUN 4 15:002000mMdn HCP4 Corne Spies
 6 PERFACT 6 16:001800mMid Stks6 Corne Spies
[Collapse] Jarryd Penny
 7 TIMEFORTHAT 2 13:551000mMdn Plate2 Luchelle Kruger
 7 QUEEN OF WAR 3 14:301200mGrad Plate7 D C Pretorius
 15 AFTER ME 4 15:002000mMdn HCP5 Stephen Moffatt
 11 SNOWBALLED 7 16:301400mMR 86 HCP7 D C Pretorius
[Collapse] Jeffery Syster
 5 LORD AMOUR 1 13:201000mMdn Plate1-1.5Stephanus Botha
 11 LADY FORTUNE 2 13:551000mMdn Plate13-1.5Paul Matchett
 12 GRACE LU 4 15:002000mMdn HCP12-1.5P P Labuschagne
[Collapse] Kabelo Matsunyane
 10 KAROO SPACE 2 13:551000mMdn Plate14 Alec Laird
 14 CHENOPOD 4 15:002000mMdn HCP9 Paul Matchett
 5 HURRICANE HEDLEY 8 17:001000mMR 80 HCP1 Paul Matchett
[Collapse] Luke Ferraris
 1 NAAFER (AUS) 3 14:301200mGrad Plate1 Mike de Kock
 16 SMELTING 4 15:002000mMdn HCP11-+1.0Bridget Stidolph
 5 NIMCHA 5 15:301800mMR 96 HCP6 Gary Alexander
 9 PRETTY BORDER 6 16:001800mMid Stks8 David Nieuwenhuizen
 2 STRADA STATALE 7 16:301400mMR 86 HCP5 St John Gray
 10 MARENGO 8 17:001000mMR 80 HCP13 Roy Magner
[Collapse] Lyle Hewitson
 8 LIFE GOES ON 1 13:201000mMdn Plate5 Clinton Binda
 1 TALLADEGA 2 13:551000mMdn Plate15 Sean Tarry
 6 TROPIC SUN 3 14:301200mGrad Plate5 Sean Tarry
 8 REMBEZ 4 15:002000mMdn HCP3 St John Gray
 9 NEBRAAS 5 15:301800mMR 96 HCP2 Sean Tarry
 4 LEADING FAST 7 16:301400mMR 86 HCP6 Sean Tarry
 8 PRECIOUS STONE 8 17:001000mMR 80 HCP11 Sean Tarry
[Collapse] M Mjoka
 18 BRANDY 2 13:551000mMdn Plate1 Paul Matchett
[Collapse] Marco V'Rensburg
 7 WINNING QUEEN 4 15:002000mMdn HCP8 Erico Verdonese
 3 OWLINTHETREE 5 15:301800mMR 96 HCP5 Lucky Houdalakis
 8 MAMAQUERA 7 16:301400mMR 86 HCP3 Erico Verdonese
[Collapse] Muzi Yeni
 1 MARS ROVER 1 13:201000mMdn Plate10 Paul Matchett
 4 NINA AMELIA 2 13:551000mMdn Plate9 Paul Matchett
 3 IVALO'S PRINCE 3 14:301200mGrad Plate3 Paul Matchett
 10 JOANNA ESS 4 15:002000mMdn HCP10 P P Labuschagne
 8 CIRCLE OF LATITUDE 6 16:001800mMid Stks3 Alec Laird
 12 TOUCH OF FATE 8 17:001000mMR 80 HCP14 Clinton Binda
[Collapse] Nathan Klink
 2 VIRTUOSA 3 14:301200mGrad Plate4 Mike de Kock
[Collapse] Philasande Mxoli
 11 GRINDELWALD 8 17:001000mMR 80 HCP8-2.5St John Gray
[Collapse] Piere Strydom
 11 WONDEROUS 4 15:002000mMdn HCP13 M G Azzie/A A Azzie
 6 SELL HIGH 5 15:301800mMR 96 HCP7 Dorrie Sham
 5 FORT ANNE 7 16:301400mMR 86 HCP1 Heather E Adamson
 3 KINGS ROAD 8 17:001000mMR 80 HCP9 Clinton Binda
[Collapse] Sherman Brown
 3 THEATRE OF DREAMS 2 13:551000mMdn Plate6 Paul Peter
[Collapse] S'Manga Khumalo
 9 UNPREDICTABLE 1 13:201000mMdn Plate6 Clinton Binda
 6 WATCHING CLOSELY 4 15:002000mMdn HCP14 Lucky Houdalakis
 3 DYNASTIC LIGHT 6 16:001800mMid Stks2 Alec Laird
 2 CAPITIANA 8 17:001000mMR 80 HCP5 Lucky Houdalakis
[Collapse] Warren Kennedy
 6 CLEVELAND 1 13:201000mMdn Plate8 Paul Peter
 5 SUMIDA 2 13:551000mMdn Plate3 Paul Peter
 5 FROSTED STEEL 3 14:301200mGrad Plate6 Sean Tarry
 2 FINCHATTON 5 15:301800mMR 96 HCP1 Gokhan Terzi
 1 FLASH BURN 6 16:001800mMid Stks1 Sean Tarry
 10 LITTLE RAIN 7 16:301400mMR 86 HCP4 Candice Dawson
 13 MR HUGO 8 17:001000mMR 80 HCP12 Gokhan Terzi
[Collapse] Wiseman Sphesihle Njokwe
 15 ALEX THE GREAT 8 17:001000mMR 80 HCP2-4.0Roy Magner
Page 1 of 1 (113 items)Prev[1]Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.