See horse racing information like never before.

Jockey Index

Venue: Vaal
Date: Tuesday, 24 November 2020
Jockey(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
(Allow)
Trainer
[Collapse] Brian Nyawo
 12 IRISH RAIN 1 13:151400mMdn Plate5 Alec Laird
 15 SUGARLICIOUS 3 14:301600mMdn Plate15 Mike de Kock
[Collapse] Callan Murray
 5 MAGOKORO 1 13:151400mMdn Plate6 St John Gray
 3 BEDOUIN BRIDE 3 14:301600mMdn Plate14 St John Gray
 9 HOLY MAN 7 16:301200mMR 96 HCP7 St John Gray
[Collapse] Calvin Habib
 4 COTOPAXI 3 14:301600mMdn Plate13 Paul Matchett
 8 FOREST PHOENIX 4 15:002000mMdn HCP6 Coenie de Beer
 4 TAHITIAN ORANA 5 15:301800mMR 100 HCP5 Ashley Fortune
 1 FUNKY MUSIC 6 16:001800m? Stakes10 Ashley Fortune
 11 BURNT JASPER 8 17:001600mMR 72 HCP9 Paul Matchett
[Collapse] Chase Maujean
 3 POMEGRANATE 1 13:151400mMdn Plate9 Corne Spies
 5 FLY NORTH 6 16:001800m? Stakes4 Barend Botes
 7 GET SET 8 17:001600mMR 72 HCP12 Barend Botes
[Collapse] Cole Dicken
 13 HAGRID 4 15:002000mMdn HCP1-1.5Tony Nassif
 15 KISUMU 8 17:001600mMR 72 HCP13-1.5Fabian Habib
[Collapse] Collen Storey
 6 AFRICAN STAR 3 14:301600mMdn Plate1 P P Vermeulen
 2 ELECTRA FLYING 4 15:002000mMdn HCP3 Alec Laird
 6 ARTISAN 6 16:001800m? Stakes8 Joe Soma
[Collapse] Craig Bantam
 18 CYCLOPS JACK 1 13:151400mMdn Plate11 Ashley Fortune
[Collapse] Craig Zackey
 1 NUMBERNINETYNINE 1 13:151400mMdn Plate10 Corne Spies
 12 DUTCHESSBURNEDETTE 3 14:301600mMdn Plate9 Lucky Houdalakis
 7 BOUNCING TIGGER 6 16:001800m? Stakes9 Corne Spies
 3 TWICE THE ACT 8 17:001600mMR 72 HCP4 Lucky Houdalakis
[Collapse] Denis Schwarz
 14 PASSING SHOT 1 13:151400mMdn Plate3 Stephen Moffatt
 10 THE BOOGEYMAN 4 15:002000mMdn HCP5 P P Labuschagne
 3 IN THE GAME 6 16:001800m? Stakes1 Brett Webber
 5 EPIC DREAM 7 16:301200mMR 96 HCP3 Candice Dawson
[Collapse] Gavin Lerena
 17 JACKHAMMER 1 13:151400mMdn Plate8 Bridget Stidolph
 5 INDY GO 2 13:501400mGrad Plate4 Candice Dawson
 14 SUGAR COATED SMILE 3 14:301600mMdn Plate7 Joe Soma
 5 WILD HERITAGE 4 15:002000mMdn HCP9 Gokhan Terzi
 3 ROUGE ALLURE 5 15:301800mMR 100 HCP3 Stephen Moffatt
[Collapse] Hennie Greyling
 10 SUCCESS STORY 3 14:301600mMdn Plate12 Corne Spies
 4 RABIA THE REBEL 6 16:001800m? Stakes13 Brett Webber
 7 SINGFONICO 7 16:301200mMR 96 HCP8 Corne Spies
[Collapse] Jarryd Penny
 13 MY ELUSIVE 8 17:001600mMR 72 HCP10 Paul Matchett
[Collapse] Jeffery Syster
 16 OUR BISCUIT 8 17:001600mMR 72 HCP1-1.5H van der Westhuizen
[Collapse] Kabelo Matsunyane
 17 DAX 3 14:301600mMdn Plate6 Paul Matchett
 8 STATE TROOPER 7 16:301200mMR 96 HCP2 Roy Magner
[Collapse] Luke Ferraris
 4 CONVEXITY 1 13:151400mMdn Plate2 Paul Peter
 1 PUTONTHEREDLIGHT 2 13:501400mGrad Plate5 Sean Tarry
 7 ELECTRIC BOOTS 3 14:301600mMdn Plate2 St John Gray
 9 RIZZOLI 4 15:002000mMdn HCP2 Gary Alexander
 6 JUST KIDDING 5 15:301800mMR 100 HCP2 Gary Alexander
 6 RIVONIA BOULEVARD 7 16:301200mMR 96 HCP4 Sean Tarry
 5 CONSOL QUEEN 8 17:001600mMR 72 HCP3 Tony Nassif
[Collapse] Lyle Hewitson
 16 TRACK COMMANDER 1 13:151400mMdn Plate4 Sean Tarry
 3 ROCK THE GLOBE 2 13:501400mGrad Plate2 Sean Tarry
 11 BEBOP 3 14:301600mMdn Plate10 Sean Tarry
 4 ANOTHER PENNY 4 15:002000mMdn HCP10 Paul Matchett
 8 LAINSBERG BLUE 6 16:001800m? Stakes7 Sean Tarry
 12 FEATHER THE NEST 8 17:001600mMR 72 HCP6 St John Gray
[Collapse] M Mjoka
 17 MOVIE AWARD 8 17:001600mMR 72 HCP2 Chris Erasmus
[Collapse] Muzi Yeni
 9 PURPLE MAGIC 1 13:151400mMdn Plate7 Clinton Binda
 6 WHISKYTANGOFOXTROT 2 13:501400mGrad Plate6 Paul Matchett
 9 TRIPLE GODESS 3 14:301600mMdn Plate11 Scott Kenny
 3 ROCKPAPERSCISSORS 4 15:002000mMdn HCP7 Joe Soma
 5 LILY BLUE 5 15:301800mMR 100 HCP6 Paul Matchett
 12 PASSION PEACH 6 16:001800m? Stakes2 Barend Botes
[Collapse] Nathan Klink
 2 FLOWER SEASON 3 14:301600mMdn Plate3 M G Azzie/A A Azzie
 13 PICCADILLY SQUARE 6 16:001800m? Stakes12 Brett Webber
 14 HOTTENTOTS HOLLAND 8 17:001600mMR 72 HCP7 David Nieuwenhuizen
[Collapse] Neo Qaule
 11 BALL ROLLING 4 15:002000mMdn HCP8 Paul Peter
[Collapse] Philasande Mxoli
 4 GONNAFLY 2 13:501400mGrad Plate3-2.5Tyrone Zackey
 6 ROYAL SIEGE 4 15:002000mMdn HCP4-2.5Tyrone Zackey
 1 POMANDER 5 15:301800mMR 100 HCP1-2.5Mike de Kock
 9 SO LONG SPRING 6 16:001800m? Stakes5-2.5Tyrone Zackey
[Collapse] Piere Strydom
 8 JACALAC 1 13:151400mMdn Plate1 Corne Spies
 2 QUATTRO PASSI 2 13:501400mGrad Plate1 Chris Erasmus
 8 MODE 3 14:301600mMdn Plate5 Stephanus Botha
 1 FORT ALADO 4 15:002000mMdn HCP12 Chris Erasmus
 2 FSQUADRON 6 16:001800m? Stakes3 Dorrie Sham
 4 DOUBLE 'O' EIGHT 7 16:301200mMR 96 HCP6 Grant Maroun
 6 READYSETGLO 8 17:001600mMR 72 HCP5 M G Azzie/A A Azzie
[Collapse] Sherman Brown
 13 MCEBISI 1 13:151400mMdn Plate13 Corne Spies
[Collapse] S'Manga Khumalo
 11 IMPERIAL DUKE 1 13:151400mMdn Plate12 Alec Laird
 5 ON BROADWAY 3 14:301600mMdn Plate8 Alec Laird
 12 CAPTAIN CUPID 4 15:002000mMdn HCP11-+0.5St John Gray
 10 PUCKER UP 6 16:001800m? Stakes11 Brett Webber
 10 VISIWAY 7 16:301200mMR 96 HCP5 M G Azzie/A A Azzie
 1 FANTASTICAL 8 17:001600mMR 72 HCP11 Alec Laird
[Collapse] Warren Kennedy
 13 SABRINA FAIRCHILD 3 14:301600mMdn Plate4 Paul Peter
 2 SNOW PALACE 5 15:301800mMR 100 HCP4 Corne Spies
 11 PLUM FIELD 6 16:001800m? Stakes6 David Nieuwenhuizen
 3 ANGEL'S POWER 7 16:301200mMR 96 HCP1 M G Azzie/A A Azzie
 9 MAKE A PENNY 8 17:001600mMR 72 HCP8 St John Gray
Page 1 of 1 (111 items)Prev[1]Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.