See horse racing information like never before.

Jockey Index

Venue: Greyville
Date: Sunday, 22 November 2020
Jockey(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
(Allow)
Trainer
[Collapse] Anton Marcus
 10 MISS TEXAS 1 12:351200mMdn Plate9 Justin Snaith
 10 FLYMEFREE 3 13:451600mMdn Plate10 R A Hill/S R Hill
 1 ELECTRIC SURGE 4 14:201600mGrad Plate1 R A Hill/S R Hill
 8 DI MAZZIO (AUS) 6 15:301000mMR 87 HCP8 Louis Goosen
 11 GENTLEMAN'S WAGER 7 16:052000mMR 79 HCP11 J A Janse van Vuuren
[Collapse] Ashton Arries
 11 FOXY LADY 1 12:351200mMdn Plate10 Tienie Prinsloo
 8 MAXINE DU MONDE 3 13:451600mMdn Plate8 Mark Dixon
 6 JACKSON WELLS 4 14:201600mGrad Plate6 Mark Dixon
[Collapse] Athandiwe Mgudlwa
 12 IT MUST BE LOVE 1 12:351200mMdn Plate11 G van Zyl (Jnr)
 12 PAPILLION 3 13:451600mMdn Plate12 G van Zyl (Jnr)
 5 JOY MAISHA (ARG) 4 14:201600mGrad Plate5 G van Zyl (Jnr)
 5 HEY BOY 6 15:301000mMR 87 HCP5 Duncan Howells
[Collapse] Calvin Habib
 5 MISS CARUSO 3 13:451600mMdn Plate5 Cliffie Miller
 4 BANJO ON MY KNEE 7 16:052000mMR 79 HCP4 Cliffie Miller
 4 PERSONA GRATA 8 16:401900mMdn Plate4 Julie Guthrie
[Collapse] Collen Storey
 1 ASTUTE VISION 2 13:101000mMR 67 HCP1 Tienie Prinsloo
 11 PACIFIC WINTER 6 15:301000mMR 87 HCP11 Tienie Prinsloo
[Collapse] Donovan Dillon
 7 AFRICAN SUNRISE 5 14:551600mMR 97 HCP7 Wendy Whitehead
[Collapse] Eric Saziso Ngwane
 2 CHEROKEE CHIEF 7 16:052000mMR 79 HCP2 Garth Puller
[Collapse] Gareth Wright
 7 TOSTADA 1 12:351200mMdn Plate6 Andre Nel
 10 WHATEVERITTAKES 8 16:401900mMdn Plate10 W/B Badenhorst/Kennedy
[Collapse] J L Samuel
 11 VISION TO GLORY 8 16:401900mMdn Plate11 Corinne Bestel
[Collapse] Jabu Jacobs
 4 AMERICAN CRUSADE 1 12:351200mMdn Plate3-2.5Garth Puller
 4 RACEY STACEY 3 13:451600mMdn Plate4-2.5P B Muscutt
 2 PURPLE PERSUASION 4 14:201600mGrad Plate2-2.5P B Muscutt
 4 HOPSKIPANDJUMP 6 15:301000mMR 87 HCP4-2.5P B Muscutt
 12 SUNNY BILL DU-TOY 7 16:052000mMR 79 HCP12-2.5Cliffie Miller
[Collapse] Jarred Lee Samuel
 9 IN AURO 7 16:052000mMR 79 HCP9 G van Zyl (Jnr)
[Collapse] Keagan De Melo
 4 RILLE 4 14:201600mGrad Plate4 Dean Kannemeyer
 8 WILLIAMS LAND 5 14:551600mMR 97 HCP8 Dean Kannemeyer
 6 TRACK ATTACK 7 16:052000mMR 79 HCP6 Dean Kannemeyer
[Collapse] Kyle Strydom
 3 WINTER BLUES 6 15:301000mMR 87 HCP3-4.0Louis Goosen
 5 METROPOLITAN 7 16:052000mMR 79 HCP5-4.0Andre Nel
 9 ARMINIUS 8 16:401900mMdn Plate9-4.0Lezeanne Forbes
[Collapse] Lyle Hewitson
 8 UMZINDUZI 1 12:351200mMdn Plate7 Justin Snaith
 7 SIHAMBA SONKE 3 13:451600mMdn Plate7 Duncan Howells
 7 JACK'S BIRD 4 14:201600mGrad Plate7 Michael Roberts
 1 KAPEN PRIDE 5 14:551600mMR 97 HCP1 Dean Kannemeyer
 12 PRINCEKRESH 6 15:301000mMR 87 HCP12 G van Zyl (Jnr)
 7 VELVET SEASON 7 16:052000mMR 79 HCP7 Andre Nel
 7 PREDATOR 8 16:401900mMdn Plate7 Alyson Wright
[Collapse] Muzi Yeni
 2 ACANTHA 1 12:351200mMdn Plate2 Nathan Kotzen
 3 COLOUR OF LIGHT 2 13:101000mMR 67 HCP3 Duncan Howells
 11 SUPPER AT SIX 3 13:451600mMdn Plate11 Duncan Howells
 7 COLDHARDCASH 6 15:301000mMR 87 HCP7 Duncan Howells
 3 ARROW'S MARK 7 16:052000mMR 79 HCP3 Paul Gadsby
 2 DRY VAR 8 16:401900mMdn Plate2 Nathan Kotzen
[Collapse] Nicholas Patel
 6 DUQUESNE WHISTLE 3 13:451600mMdn Plate6 Matthys Odendaal
 3 SWEET WILLIAM 8 16:401900mMdn Plate3 Matthys Odendaal
[Collapse] Sean Veale
 9 HOROSCOPE 1 12:351200mMdn Plate8 Yogas Govender
 2 SARABI 2 13:101000mMR 67 HCP2 Paul Gadsby
 3 ANGRY BIRD 3 13:451600mMdn Plate3 Dennis Drier
 5 CALIENTE 5 14:551600mMR 97 HCP5 Dennis Drier
 9 WE LIGHT THE FIRE 6 15:301000mMR 87 HCP9 Yogas Govender
 1 DREAM DESTINY 7 16:052000mMR 79 HCP1 Kumaran Naidoo
 6 TILMEETH 8 16:401900mMdn Plate6 Paul Gadsby
[Collapse] Serino Moodley
 1 VARVACIOUS 1 12:351200mMdn Plate1 Lezeanne Forbes
 4 HEY DELILAH 2 13:101000mMR 67 HCP4 Michael Roberts
 2 EMERALD ISLA 3 13:451600mMdn Plate2 Lezeanne Forbes
 8 MARY O 4 14:201600mGrad Plate8 Lezeanne Forbes
 2 ZIVA LA WINTER 6 15:301000mMR 87 HCP2 Kumaran Naidoo
 10 FINAL OCCASION 7 16:052000mMR 79 HCP10 Dennis Bosch
[Collapse] Stuart Randolph
 9 GLOBAL APPEAL 3 13:451600mMdn Plate9 G van Zyl (Jnr)
 3 FAVOUR 5 14:551600mMR 97 HCP3 Dean Kannemeyer
[Collapse] Thabiso Gumede
 5 CONCHITA 1 12:351200mMdn Plate4-2.5Nathan Kotzen
 4 TRIP TO AFRICA 5 14:551600mMR 97 HCP4-2.5Duncan Howells
 1 VALIENTE 6 15:301000mMR 87 HCP1-2.5P B Muscutt
 5 GLACIER RUSH 8 16:401900mMdn Plate5-2.5Andre Nel
[Collapse] Warren Kennedy
 6 ARIANOS SPINNER 2 13:101000mMR 67 HCP6 Paul Gadsby
 1 FATEFUL MISTRESS 3 13:451600mMdn Plate1 Paul Gadsby
 3 DANCING FEATHER 4 14:201600mGrad Plate3 Gavin van Zyl
 6 BORN TO PERFORM 5 14:551600mMR 97 HCP6 Dennis Bosch
 10 SO VAR 6 15:301000mMR 87 HCP10 Gavin van Zyl
 8 CARBON FIBRE 7 16:052000mMR 79 HCP8 G van Zyl (Jnr)
 1 ROCK WITH ME 8 16:401900mMdn Plate1 G van Zyl (Jnr)
[Collapse] Wayne Agrella
 6 IMPERIAL SEAL 1 12:351200mMdn Plate5 Lowan Denysschen
 5 YAAS 2 13:101000mMR 67 HCP5 Louis Goosen
 2 TOLTEC 5 14:551600mMR 97 HCP2 C Hewitson
 6 BRAZIL NUT 6 15:301000mMR 87 HCP6 C Hewitson
 8 DOGMATIX 8 16:401900mMdn Plate8 Lowan Denysschen
Page 1 of 1 (102 items)Prev[1]Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.