See horse racing information like never before.

Jockey Index

Venue: Vaal
Date: Thursday, 22 October 2020
Jockey(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
(Allow)
Trainer
[Collapse] Callan Murray
 6 AL AASY 3 13:101200mMdn Plate5 Mike de Kock
[Collapse] Calvin Habib
 7 CATCH ME HOLLY 3 13:101200mMdn Plate4 Clinton Binda
 10 BELLAGIO KING 9 16:401800m? Stakes16 Ashley Fortune
[Collapse] Chamu Mabaya
 5 LAGERTHA 1 12:001200mMdn Plate9 Mike de Kock
[Collapse] Chase Maujean
 5 PLAYBOY PRINCE 2 12:351200mMdn Plate6 J S Roux
 9 RUNAROUND SUE 4 13:451600mMdn Plate6 Dorrie Sham
[Collapse] Cole Dicken
 2 SECRETS OF MAYA 5 14:201600mMR 72 HCP12-2.5Ashley Fortune
 4 ENCRYPTION 6 14:551600mMR 88 HCP9-2.5Ashley Fortune
 3 CURVATION 8 16:052000mMR 76 HCP13-2.5Weiho Marwing
[Collapse] Collen Storey
 6 VENUS FLYTRAP 4 13:451600mMdn Plate15 Bill Human
 3 BOLD MATADOR 9 16:401800m? Stakes10 Bill Human
[Collapse] Craig Zackey
 3 HARRYS SECRET 2 12:351200mMdn Plate8 Dorrie Sham
 14 ZULU WAR CRY 4 13:451600mMdn Plate13 Romeo Francis
 2 SECRET DREAM 6 14:551600mMR 88 HCP2 Lucky Houdalakis
 1 LORD MELBOURNE 9 16:401800m? Stakes14 Lucky Houdalakis
[Collapse] Daniel Baase
 6 LADY OF THE FLAME 1 12:001200mMdn Plate1 Paul Matchett
[Collapse] Denis Schwarz
 14 PUCKER UP 9 16:401800m? Stakes17 Brett Webber
[Collapse] Deon Sampson
 9 HAVE IT 2 12:351200mMdn Plate4 Ashley Fortune
[Collapse] Diego De Gouveia
 4 MARRAKECH 2 12:351200mMdn Plate10 Stuart Pettigrew
 8 FOREST PHOENIX 3 13:101200mMdn Plate2 Coenie de Beer
 11 TROPICAL GIVER 4 13:451600mMdn Plate9 Stuart Pettigrew
 7 IMPERIAL MASTER 7 15:302000mProg Plate1 Stuart Pettigrew
[Collapse] Gabriel Pieterse
 7 BRIGTNUMBERTEN 5 14:201600mMR 72 HCP7-4.0Bill Human
 8 LAND OF RUBIES 8 16:052000mMR 76 HCP18-4.0Coenie de Beer
[Collapse] Gavin Lerena
 11 VOYEUR 2 12:351200mMdn Plate3 Sean Tarry
 3 DESTINYS GAME 6 14:551600mMR 88 HCP8 Paul Peter
 6 SWORDER STREET 7 15:302000mProg Plate5 Paul Peter
[Collapse] Goodman Fundile Dadamasi
 10 JAMAHEERY 1 12:001200mMdn Plate13 Mike de Kock
[Collapse] Hennie Greyling
 1 QUARARI'S VALENTYN 2 12:351200mMdn Plate1 Brett Webber
 15 WINSTON'S NANNY 4 13:451600mMdn Plate12 J S Roux
 15 BOUNCING TIGGER 9 16:401800m? Stakes13 Corne Spies
[Collapse] Jabu Jacobs
 8 LIVERPOOL LEGEND 5 14:201600mMR 72 HCP5-2.5St John Gray
 6 ANATURA 8 16:052000mMR 76 HCP5-2.5St John Gray
[Collapse] Jason Gates
 6 SITTING BULL 2 12:351200mMdn Plate12 Romeo Francis
 13 FROSTED ICE 4 13:451600mMdn Plate8 Romeo Francis
 6 FRESH FROM THE US 5 14:201600mMR 72 HCP4 Stuart Pettigrew
 7 THE SASH 8 16:052000mMR 76 HCP2 M G Azzie/A A Azzie
[Collapse] Jeffery Syster
 2 JET CAT 3 13:101200mMdn Plate10-2.5H van der Westhuizen
 8 PURPLE SHADOW 4 13:451600mMdn Plate10-2.5Clinton Binda
 4 MAZARI 5 14:201600mMR 72 HCP1-2.5Corne Spies
 6 LEAGUE OF HER OWN 6 14:551600mMR 88 HCP3-2.5Stephanus Botha
 2 SMILEY RIVER 8 16:052000mMR 76 HCP17-2.5P P Labuschagne
 4 DRUMMER DUDE 9 16:401800m? Stakes18-2.5Stephanus Botha
[Collapse] Julius Mphanya
 10 IN THE GAME 5 14:201600mMR 72 HCP13-1.5Brett Webber
 5 CONSOL QUEEN 8 16:052000mMR 76 HCP4-1.5Tony Nassif
[Collapse] Kabelo Matsunyane
 12 COURTNEY LEIGH 3 13:101200mMdn Plate7 Grant Maroun
 12 ROSSO MEADOW 4 13:451600mMdn Plate3 Paul Matchett
 3 FIRE FLOWER 5 14:201600mMR 72 HCP10 Mike de Kock
 5 NOW YOU SEE ME 6 14:551600mMR 88 HCP4 Fabian Habib
 2 SENOR LIZARD 7 15:302000mProg Plate2 Paul Matchett
 10 MISS CAP MALA 8 16:052000mMR 76 HCP14 Paul Matchett
[Collapse] Kaidan Brewer
 13 ROOIPOORT 5 14:201600mMR 72 HCP15-4.0Coenie de Beer
 4 RABIA THE REBEL 8 16:052000mMR 76 HCP9-4.0Brett Webber
[Collapse] Kyle Strydom
 5 FIFTH OF JULY 5 14:201600mMR 72 HCP8-4.0David Nieuwenhuizen
 1 JACKO BOY 8 16:052000mMR 76 HCP8-4.0Barend Botes
[Collapse] Linyelo Mafethe
 3 RIVETING 1 12:001200mMdn Plate15 Stephanus Botha
[Collapse] Luke Ferraris
 10 SUNTRAX 4 13:451600mMdn Plate2 Tony Nassif
 14 LAINSBERG BLUE 5 14:201600mMR 72 HCP2-+1.0Sean Tarry
 9 KOKESHI 8 16:052000mMR 76 HCP3 Mike de Kock
 2 GOLD ROCK 9 16:401800m? Stakes1 Sean Tarry
[Collapse] Lwandile Majenge
 12 WINTER MISSION 1 12:001200mMdn Plate7 Paul Peter
[Collapse] Lyle Hewitson
 1 ASH 3 13:101200mMdn Plate3 St John Gray
 2 BITTER WIND 4 13:451600mMdn Plate7 St John Gray
 7 ULULATE 6 14:551600mMR 88 HCP6 St John Gray
 3 SELL HIGH 7 15:302000mProg Plate6 Dorrie Sham
 13 PERFECT LIGHT 9 16:401800m? Stakes2 St John Gray
[Collapse] Madimong Isaac Duba
 4 TIME HAS COME 1 12:001200mMdn Plate10 Ashley Fortune
[Collapse] Marco V'Rensburg
 9 TOTO 6 14:551600mMR 88 HCP1 M G Azzie/A A Azzie
[Collapse] Mathew Thackeray
 3 FORBE'S QUARRY 3 13:101200mMdn Plate12 Stephanus Botha
 7 PODCAST 9 16:401800m? Stakes8 Barend Botes
[Collapse] Mfanelo Hlanganani Zuma
 16 PICCADILLY SQUARE 8 16:052000mMR 76 HCP15-4.0Brett Webber
[Collapse] Muzi Yeni
 10 PINO SILVESTRE 2 12:351200mMdn Plate2 Weiho Marwing
 4 PROFICIENT 3 13:101200mMdn Plate9 Robbie Sage
 7 SHE'S A CRACKER 4 13:451600mMdn Plate11 Robbie Sage
 1 LILY BLUE 6 14:551600mMR 88 HCP5 Paul Matchett
 11 SECRET DYNASTY 9 16:401800m? Stakes11 Bill Human
[Collapse] Nathan Klink
 12 PRINCE JORDAN 5 14:201600mMR 72 HCP3 Bill Human
 11 DANCEWITHADRAGON 8 16:052000mMR 76 HCP10 Luchelle Kruger
 9 IRON BORN 9 16:401800m? Stakes12 Bill Human
[Collapse] Philasande Mxoli
 9 FLY NORTH 5 14:201600mMR 72 HCP6-2.5Barend Botes
 14 TEQUILA 8 16:052000mMR 76 HCP11-2.5Paul Matchett
 17 KISUMU 9 16:401800m? Stakes9-2.5Fabian Habib
[Collapse] Phillip Mlangeni
 11 VENICIAN SKY 1 12:001200mMdn Plate5 Lucky Houdalakis
[Collapse] Piere Strydom
 8 FORT ANNE 6 14:551600mMR 88 HCP7 Heather E Adamson
 4 SNOW PALACE 7 15:302000mProg Plate7 Corne Spies
 6 KURT'S APPROVAL 9 16:401800m? Stakes4 Chris Erasmus
[Collapse] Raymond Danielson
 12 WEST COAST LOVER 2 12:351200mMdn Plate11 J A Janse van Vuuren
 11 EMERALD FLOE 3 13:101200mMdn Plate1 J A Janse van Vuuren
 12 TURF MASTER 9 16:401800m? Stakes5 Heather E Adamson
[Collapse] Sam Mosia
 9 DIVINE ISADORA 1 12:001200mMdn Plate3 Paul Peter
[Collapse] Sherman Brown
 5 HIGHGROVE 4 13:451600mMdn Plate1 Bridget Stidolph
[Collapse] S'Manga Khumalo
 8 BATTLE FORCE 2 12:351200mMdn Plate7 Paul Matchett
 9 MASTER ULETIDE 3 13:101200mMdn Plate8 Paul Matchett
 3 CHLOE GIRL 4 13:451600mMdn Plate5 Fabian Habib
 5 TYRUS EXPRESS 7 15:302000mProg Plate4 Paul Matchett
 16 PASSION PEACH 9 16:401800m? Stakes6 Barend Botes
[Collapse] Tejash Juglall
 1 WHISKYTANGOFOXTROT 5 14:201600mMR 72 HCP9-1.5Paul Matchett
 12 PLUM FIELD 8 16:052000mMR 76 HCP12-1.5David Nieuwenhuizen
[Collapse] Thabiso Gumede
 16 SUPA MUFTI 5 14:201600mMR 72 HCP14-2.5J S Roux
 13 MAGOGO 8 16:052000mMR 76 HCP7-2.5St John Gray
[Collapse] Thomas Ncume
 8 SHELTERING SKY 1 12:001200mMdn Plate4 Paul Matchett
[Collapse] Tshepiso Matsoele
 7 BOLD LEAH 1 12:001200mMdn Plate14 Ashley Fortune
[Collapse] Warren Kennedy
 2 GILBOA 2 12:351200mMdn Plate5 Paul Peter
 10 TROOPER 3 13:101200mMdn Plate6 Paul Peter
 1 PIN UP 4 13:451600mMdn Plate4 Paul Peter
 1 WESTERN FORT 7 15:302000mProg Plate3 Paul Peter
Page 1 of 2 (156 items)Prev[1]2Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.