See horse racing information like never before.

Jockey Index

Venue: Mauritius
Date: Saturday, 01 August 2020
Jockey(Ascending)
#
Horse
Race
Time
Dist
Type
Draw
(Allow)
Trainer
[Collapse] Alvinio Roy
 3 FAIRBANKS 1 10:151500mG Div Cls74-3.0Vincent Allet
 4 PROMISSORY 3 11:251400mF Div Cls61-3.0Vincent Allet
 1 ELUSIVE PATH 6 13:101500mE/F Div Cls5+67-3.0Vincent Allet
[Collapse] Cedric Segeon
 7 STAR OF ZEUS (AUS) 1 10:151500mG Div Cls78 Patrick Mervens
 1 HADARAT 2 10:501400mG Div Cls71 Patrick Mervens
 1 BLOW IN THE BOX 3 11:251400mF Div Cls66 Patrick Mervens
 6 LUMBER JACKAROO 4 12:001450mF Div Cls61 Patrick Mervens
 1 TRIPOD 5 12:35990mF Div Cls63 Patrick Mervens
 2 THE SULTANS BAZAAR 6 13:101500mE/F Div Cls5+65 Patrick Mervens
 3 BARITONE 7 13:501450mE/F Div Cls5+62 Patrick Mervens
[Collapse] Derreck David
 4 SEVENTH SILVER 1 10:151500mG Div Cls73 Ram Gujadhur
 2 CAPTAIN GONE WILD 2 10:501400mG Div Cls73 Ram Gujadhur
 5 KAMADEVA 4 12:001450mF Div Cls62 Ram Gujadhur
 5 CAPTAINOFTHESEA 5 12:35990mF Div Cls67 Ram Gujadhur
 6 TRIPPI'S EXPRESS 7 13:501450mE/F Div Cls5+66 Ram Gujadhur
 1 ROCK ON GEORDIES 8 14:251500mG Div Cls77 Ram Gujadhur
[Collapse] Dhoorgesh Bheekary
 2 VOLATILE ENERGY 1 10:151500mG Div Cls79 Shirish Narang
 4 HEART OF DARKNESS 2 10:501400mG Div Cls76 Shirish Narang
 3 WAVEBREAKER 5 12:35990mF Div Cls68 Shirish Narang
 4 EPIC SWORD 8 14:251500mG Div Cls75 Shirish Narang
 7 VERY VARY 9 15:00990mE/F Div Cls5+63 Shirish Narang
[Collapse] Dinesh Sooful
 7 SUPREME ORATOR 3 11:251400mF Div Cls64 C Ramdin
 8 ROB ROY 5 12:35990mF Div Cls65 Vincent Allet
 2 WALL TAG 7 13:501450mE/F Div Cls5+64 Vincent Allet
 9 KING'S STORY 8 14:251500mG Div Cls72 Jean Michel Henry
[Collapse] Kevin Kalychurun
 3 RAP ATTACK 6 13:101500mE/F Div Cls5+63 Shyam Hurchund
 7 ERNIE 7 13:501450mE/F Div Cls5+67 Jean Michel Henry
[Collapse] Nishal Teeha
 5 JALS TIGER 8 14:251500mG Div Cls78 Gilbert Rousset
 6 DOUBLE GRATITUDE 9 15:00990mE/F Div Cls5+65 Ricky Maingard
[Collapse] Nooresh Juglall
 1 MINNESOTA DREAM 1 10:151500mG Div Cls71 Gilbert Rousset
 3 CAMP DAVID (IRE) 2 10:501400mG Div Cls74 Gilbert Rousset
 3 CANDY APPLE 3 11:251400mF Div Cls67 Gilbert Rousset
 2 STEAK AND ALE 4 12:001450mF Div Cls64 Gilbert Rousset
 7 MAXAMORE 5 12:35990mF Div Cls62 Gilbert Rousset
 7 PATROL OFFICER 6 13:101500mE/F Div Cls5+66 Gilbert Rousset
[Collapse] R K Chumun
 9 NAIZAK 1 10:151500mG Div Cls76 Patrick Mervens
 6 AWARE 6 13:101500mE/F Div Cls5+61 Amar Sewdyal
[Collapse] Roland Boutanive
 8 STREETBOUNCER 1 10:151500mG Div Cls77 Vincent Allet
 5 ALSSAKHRA 3 11:251400mF Div Cls62 R Gujadhur
 7 KEMAL KAVUR 8 14:251500mG Div Cls73 R Gujadhur
 2 HEAD OF THE PACK 9 15:00990mE/F Div Cls5+64 Nagadoo
[Collapse] Rye Joorawon
 5 SKIP THE RED 1 10:151500mG Div Cls75 Ricky Maingard
 8 CAPTAIN FALCON 2 10:501400mG Div Cls75 R Gujadhur
 6 CHOIR OF ANGELS 3 11:251400mF Div Cls65 Jean Michel Henry
 4 CAPTAIN SWAROVSKI 5 12:35990mF Div Cls61 Alain Perdrau
 4 TSITSIKAMMA DANCE 6 13:101500mE/F Div Cls5+64 Jean Michel Henry
 1 AFRICA RISING 7 13:501450mE/F Div Cls5+61 R Gujadhur
 3 COPENHAGEN 8 14:251500mG Div Cls71 Vincent Allet
 1 BIRTHDAY BOY 9 15:00990mE/F Div Cls5+61 Vincent Allet
[Collapse] Sunil Bussunt
 7 SHADOWING 2 10:501400mG Div Cls78 Amar Sewdyal
 3 UNBELIEVABLE LAD 4 12:001450mF Div Cls65 Amar Sewdyal
 6 EDGE OF THE SUN 5 12:35990mF Div Cls66 Amar Sewdyal
 2 CARLTON HEIGHTS 8 14:251500mG Div Cls710 Amar Sewdyal
 4 CAPTAIN MOSS 9 15:00990mE/F Div Cls5+67 Alain Perdrau
[Collapse] Swapneel Rama
 6 STARSKY 1 10:151500mG Div Cls72 C Daby
 6 THE RIGHT STUFF 2 10:501400mG Div Cls77 C Daby
 2 THE JAZZ SINGER 3 11:251400mF Div Cls63 Shyam Hurchund
 1 ALL ABOUT THE BASS 4 12:001450mF Div Cls63 Shyam Hurchund
 5 AFDEEK (AUS) 6 13:101500mE/F Div Cls5+62 Ricky Maingard
 5 TRIPLE FATE LINE 7 13:501450mE/F Div Cls5+63 Shyam Hurchund
 6 KAYDENS PRIDE 8 14:251500mG Div Cls79 Ricky Maingard
 5 SECRET IDEA 9 15:00990mE/F Div Cls5+62 C Daby
[Collapse] Vijay Anand Bundhoo
 2 ARLINGTONS REVENGE 5 12:35990mF Div Cls64 Simon Jones
 10 TANJIRO 8 14:251500mG Div Cls76 C Daby
[Collapse] Yashin Emamdee
 5 STOCKBRIDGE 2 10:501400mG Div Cls72 Nagadoo
 4 VIKING TRAIL 4 12:001450mF Div Cls66 Simon Jones
 4 OUR EMPEROR 7 13:501450mE/F Div Cls5+65 Simon Jones
 8 TEMP THE TIGER 8 14:251500mG Div Cls711 Nagadoo
 3 POINCIANA 9 15:00990mE/F Div Cls5+66 Simon Jones
Page 1 of 1 (84 items)Prev[1]Next v
 
 
Formgrids uses "cookies" to enhance site navigation and to analyze site usage. By clicking "Accept All Cookies", you agree to the storing of these cookies on your device. For more information see our Cookie Policy.